Jarmark Produktów Włoskich przy ul.Szewskiej

W dniach 12 – 25 sierpnia br.  na placu przy ul. Szewskiej  przy Kościele Św. Marii Magdaleny po raz kolejny zagości Jarmark Produktów Włoskich “Fiere del Gusto & Buon Gusto”.

W ramach jarmarku pojawi się  7 stoisk wypełnionych dobrej jakości towarem z różnych regionów Włoch, a sprzedawcy to rodowici Sycylijczycy. Jak najbardziej więc będzie można się targować i podszkolić język włoski, w razie potrzeby jest dostępny polskojęzyczny opiekun. Włosi goszczą w wielu europejskich i polskich miastach, ale najbardziej upodobali sobie nasz Wrocław i z wielką ochotą co roku do nas wracają z najlepszymi swoimi produktami.

Na jarmarku będzie można degustować oraz kupić włoskie regionalne smaki m.in. salami, szynkę parmeńską, makarony, mortadele, panchetta, bresaola, ciastka na bazie pasty migdalowej, cannoli, pesto pistacjowe, marcepan, miody, nugat, owoce suszone i kandyzowane, sery z Toskanii  i okolic, parmeggiano reggiano, mozzarella, sery z truflami, oliwki, suszone pomidory, karczochy, przyprawy, oliwa z oliwek, sery z Sycylii i Sardynii, pecorino, ricotta, anchois. Wybór tradycyjnych włoskich produktów jest bardzo duży, każdy łasuch znajdzie coś dla siebie i zadowoli swoje podniebienie.

Scroll to Top