KONKURS!!!!!KONKURS!!!!! KONKURS!!!!


Polecamy zakup biletów ale już dzisiaj staruje u nas konkurs w którym do wygrania jest jedno podwójne zaproszenie na 11 marca 2022 roku na spektakl w Częstochowie o godzinie 19:00 ufundowane przez organizatora koncertu Wianna Sp.z.o.o.
Co zrobić aby mieć szansę na zaproszenia sprawa jest prosta napisać z kim pójdziesz na spektakl i dlaczego z tą osobą oraz przekonaj nas że to ty jesteś tą osobą która powinna pojawić się na spektaklu Rustavi. Na wasze odpowiedzi czekamy pod e-mailem: kunicki.dtv24@gmail.com do dnia 31 stycznia 2022 a laureat zostanie wyłoniony i poinformowany o wygranej 1 lutego. Aby być na bieżąco z konkursami i informacjami wystarczy polubić nas na fb przy wyborze laureatów będzie to również dodatkowy argument. Prosimy również o napisanie w treści e-maila Częstochowa.
Po raz pierwszy w Polsce z dużą trasą koncertową wystąpi światowej sławy Państwowy akademicki ansambl pieśni i tańca ludowego Gruzji «Rustavi»
Od ponad 50 lat zespół «Rustavi» prezentuje publiczności gruzińskie pieśni
i tańce w różnych krajach świata. Zespół charakteryzuje się bogatym repertuarem, kwintesencją, polifonią i cechami wykonawczymi.
Narodowy akademicki ansambl Gruzji «Rustavi» zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce w Polsce i jak zawsze zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią. Wszystko odbędzie się pod akompaniament pięknej gruzińskiej muzyki i śpiewu unikalnego chóru na żywo. Energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, elementy prawdziwego pojedynku na szablach, akrobacje, oraz czułość i łagodność pięknych kobiet, jakby płynących po scenie w fantastycznie kolorowych kostiumach. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu, miasta. To są emocje dla całej rodziny: od dzieci do seniorów.
Tańcom Rustavi towarzyszą pieśni ludowe i instrumenty z różnych prowincji Gruzji co tworzy harmonijny spektakl, tym samym dodatkowo wzmacniając cechy regionalne, co odróżnia «Rustavi» od innych zespołów. Piosenkarze, tancerze i instrumentaliści ludowi «Rustavi» umiejętnie łączą się w harmonii podczas swojego programu koncertowego, malując bogaty gobelin Kultury Ludowej Gruzji.
Od momentu powstania zespół «Rustavi» dał około 8000 koncertów w ponad 80 krajach. Wśród nich były wiodące sale koncertowe i operowe na świecie.
„Monaco”, Monako, 13.08.1979 „Zespół Rustavi z Gruzji wystąpił przy pełnym teatrze „Les Etoiles”, a wśród publiczności był sam książę Rainier III oraz Jean Louis Medecin, Prezydent Miasta Monako…. Pragniemy podziękować temu znakomitemu Zespołowi, który oczarował publiczność swym mistrzowskim koncertem…”
W 1990 roku zespół «Rustavi» został uczestnikiem ceremonii wręczenia amerykańskich Oscarów. Podczas ceremonii wręczenia nagród gruzińskie tańce i piosenki w wykonaniu zespołu wywołały lawinę oklasków.
W 2005 roku na swoje 60-lecie, które odbyło się w japońskim mieście Nagoya, UNESCO do zorganizowania koncertu zaprosił tylko zespół «Rustavi”.
Założyciel zespołu – Anzor Erkomaishvili był przedstawicielem siódmej generacji muzycznej dynastii Erkomaishvili – nazwiska z 300-letnią historią
w kulturze Gruzji.
Od 2016 r. dyrektorem zespołu «Rustavi» jest Amiran Toidze, młody utalentowany lider, który wyróżnia się umiejętnościami zarządzania i innowacyjnymi podejściami, które spełniają wysokie współczesne wymagania.
Głównym choreografem «Rustavi» jest Pridon Sulaberidze , który podpisuje się pod gustownie dobraną i oryginalną aranżacją tańców ludowych. Dzięki Pridonowi Sulaberidze «Rustavi» opanował bogate i różnorodne dziedzictwo Tańca Ludowego z całej Gruzji i zyskał najlepsze cechy zespołu akademickiego.


Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach trasy koncertowej w Polsce w listopadzie 2021 roku widzowie zobaczą najlepszy program koncertu. Zespół Narodowego akademickiego ansamblu Gruzji «Rustavi» gwarantuje, że widzowie otrzymają z niczym nieporównywalne emocje i potężny ładunek energii.
Zapraszamy serdecznie.
Bilety można kupić: www.eventim.pl/artist/rustavi

Scroll to Top