BEKSIŃSKI.LIVE we Wrocławiu

BEKSIŃSKI.LIVE WE WROCŁAWIU
6.11.23 | Hala Stulecia
Bilety już w sprzedaży:
https://www.ebilet.pl/widowiska/inne/beksinski-live?city=Wroc%C5%82aw&fbclid=IwAR3FqfGCJRi4xKgq4dxMePD2rfm_LB2c0VD_o2NjPbwc1a6jX40_SXURii8


BEKSIŃSKI.LIVE to unikalny, multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. W przestrzeni wielkich hal po raz pierwszy w historii zaprezentowane zostanie wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Multimedialnemu widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.
👉Spektakle odbędą się we Wrocławiu (6.11 / Hala Stulecia), Warszawie (8.11 / COS Torwar) i Katowicach (1.12 / Spodek).
Zdzisław Beksiński należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego przesiąknięta apokaliptycznymi wizjami twórczość nieustannie intryguje, wzbudzając wielkie emocje. Już jesienią cyfrowe alter ego artysty zabierze widzów w audiowizualną, wielozmysłową podróż po zakamarkach ludzkiej duszy, w świat wyobraźni i malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W wydarzeniu wezmą też udział goście ze świata muzyki, sztuki i nowych technologii.
Za warstwę muzyczną projektu odpowiadają Michał Wasilewski oraz Wishlake, którzy stworzyli niezwykle poetycką, wrażeniową interpretację malarstwa Beksińskiego. Do projektu zaproszone zostały także gwiazdy muzyczne, których nazwiska zostaną ujawnione już niebawem. Zainspirowane dziełami Beksińskiego staną się głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości, która zaciera granice między jawą a snem, przenosząc widzów w inny wymiar.
Podczas wydarzenia niezwykle ważną rolę będzie odgrywała także sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które pulsują i transformują w nowy wymiar. AI, ucząc się z obrazów mistrza, generuje zaskakujące formy, które zdumiewają swoją autentycznością i płynnością przemian.
👉Bilety na spektakl są dostępne na eBilet.
👉Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować Beksiński.Live. Obie agencje posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu spektakularnych wydarzeń na dużą skalę. Live2Listen specjalizuje się w organizacji tras koncertowych najlepszych polskich artystów, festiwali muzycznych i projektów kulturalno-artystycznych. endorfina events pracuje dla topowych polskich i globalnych marek i ma w swoim portfolio eventy w kilkunastu europejskich krajach. Jej flagowe projekty to m.in. 25 i 30- lecie Rossmanna w Polsce, Perspektywy Women in Tech Summit, Gala Ekstraklasy, Orlen Warsaw Marathon, T-mobile 5G LAB, H&M Loves Music – pływająca muszla koncertowa, H&M Królestwo i wiele innych.
👉Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.
👉Info:
www.beksinski.live
FB / Instagram / Tik Tok: @beksinski.live
👉Organizatorzy:
Live2Listen / www.l2l.pl
FB: @live2listen
Instagram + Tik Tok: @live_2_listen
endorfina events / www.endorfina.eu
FB: @EndorfinaEvents
Instagram + Tik Tok: @endorfinaevents

Scroll to Top