“Dziadek do Orzechów” trasa świąteczno-noworoczna

“Dziadek do orzechów” w wykonaniu POLSKIEGO BALETU KRÓLEWSKIEGO
już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej!

Klasyka baletu, świąteczny spektakl dla całej rodziny w wykonaniu jednego z najlepszych zespołów baletowych w Europie.

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Wśród artystów naszego zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek
i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.
W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca, jak Saeka Shira – zdobywczyni Srebrnego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Warnie, czy Mateusz Sierant, będący I solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Niewątpliwie warty podkreślenia jest fakt, że tak wybitny zespół, nie zamyka się wyłącznie w teatralnej sali, a sam wychodzi na spotkanie z publicznością wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na kontakt ze sztuką najwyższej próby. Kupując bilety na spektakle Polskiego Baletu Królewskiego, widz staje się mecenasem kultury polskiej, wspierając w ten sposób przede wszystkim polskich artystów, czym przyczynia się do pielęgnowania wielkich
i wspaniałych polskich tradycji tańca
.

Dziadek do orzechów”

Pomimo upływu blisko stu trzydziestu lat od daty premiery “Dziadka do orzechów”, która miała miejsce w petersburskim Teatrze Maryjskim, dzieło Piotra Czajkowskiego, czołowego rosyjskiego kompozytora doby romantyzmu, cieszy się nieustannym powodzeniem wszędzie tam, gdzie jest wystawiane. “Dziadek do orzechów” to pozycja obowiązkowa w repertuarze każdego teatru operowego, szczególnie popularna w okresie Bożego Narodzenia. To również jedna z tych ról, o których marzą tancerze i tancerki na całym świecie. Wybitny francuski tancerz i choreograf Marius Petipa, po przeczytaniu opowiadania E.T.A. Hoffmanna o tym samym tytule, postanowił stworzyć libretto baletowe, które jak się okazało, weszło na wieki do baletowej klasyki. Dlatego kupując bilet na ten spektakl, dokonaliście Państwo doskonałego wyboru. Postanowiliśmy zaprosić publiczność do świata pełnego snów, rzeczy niemożliwych, wypełnionego po brzegi pięknem muzycznym i siłą doznań, jakie zapewnia nasz zespół baletowy.

Kim jest tytułowy Dziadek do orzechów? To ostatnia zabawka, znajdująca się pod choinką, która w nikim nie wzbudziła większego zachwytu poza małą Klarą. Kiedy bożonarodzeniowe przyjęcie dobiega końca, a wszyscy goście udają się na spoczynek, mała Klara także zasypia, tuląc do siebie zabawkę. Nadchodzi sen. Nagle wszystko wydaje się większe, Klara dorośleje, a zabawki ożywają, także jej ulubiona. Dziadek do orzechów staje się dowódcą zabawkowych wojsk, które staczają bitwę z całymi zastępami wrogich myszy. Po zwycięskiej bitwie Klara i Dziadek, jako książęca para trafiają do Krainy Słodyczy, gdzie napotykają tak magiczne miejsca, jak Cukrowa Łąka, Brama Łakomczuchów, czy Marcepanowy Pałac. Niestety nawet tak piękny sen musi dobiec końca. Klara budzi się, trzymając wciąż swego bajkowego przyjaciela Dziadka do orzechów.

Chyba nie trzeba czytać i mówić nic więcej, aby dać się zaprosić samemu czy też z rodziną lub z przyjaciółmi na ten piękny spektakl i razem z bohaterami odbyć taneczno-muzyczną podróż do słodkiego świata, w którym wszystko jest możliwe, a wszyscy są szczęśliwi.

» 28 listopada 2021 godz. 17:00 Grudziądz Centrum Kultury Teatr  

» 2 grudnia 2021 godz. 19:30 Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – ul. Odeska

» 5 grudnia 2021 godz. 17:00 Rybnik Teatr Ziemi Rybnickiej   

» 8 grudnia 2021 godz. 20:00 Warszawa Teatr Muzyczny ROMA   

» 18 grudnia 2021 godz. 17:00 Bielsko-Biała Bielskie Centrum Kultury – Dom Muzyki  

» 19 grudnia 2021 godz. 17:00 Radom Radomska Orkiestra Kameralna  

» 20 grudnia 2021 godz. 20:00 Gorzów Wielkopolski CEA Filharmonia Gorzowska   

» 21 grudnia 2021 godz. 20:00 Gdańsk Polska Filharmonia Bałtycka  

» 2 stycznia 2022 godz. 17:00 Otrębusy Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze  

» 3 stycznia 2022 godz. 20:00 Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki   

» 4 stycznia 2022 godz. 20:30 Częstochowa Filharmonia Częstochowska  

» 7 stycznia 2022 godz. 20:00 Lublin Centrum Spotkania Kultur   

» 14 stycznia 2022 godz. 20:00 Piła Audytorium Maximum, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile   

» 15 stycznia 2022 godz. 17:00 Włocławek Centrum Kultury Browar B  

» 16 stycznia 2022 godz. 17:00 Łódź Filharmonia Łódzka   

» 17 stycznia 2022 godz. 20:00 Koszalin Filharmonia Koszalińska   

» 18 stycznia 2022 godz. 20:00 Olsztyn Filharmonia Warmińsko-Mazurska    » 19 stycznia 2022 godz. 20:00 Opole Filharmonia Opolska

» Nie masz pomysłu na co kupić bilet? Zamów VOUCHER i pozwól wybrać innym – to idealny prezent dla najbliższych…

BILETY:

SKLEP MUZYCZNY RAGTIME, ul. 1 Maja 19 (oficyna)

BILETY ONLINE: http://kbq.pl/63541

Scroll to Top