Marzec w Kinie Nowe Horyzonty

Marzec w Kinie Nowe Horyzonty: sprawdź program wydarzeń specjalnych

Spotkanie (na żywo!) z wybitnym reżyserem, przegląd dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, powrót Akademii Polskiego Filmu oraz nowa odsłona pokazów filmów tak złych, że aż pięknych: to tylko niektóre z marcowych propozycji Kina Nowe Horyzonty. Oprócz bieżącego repertuaru, w programie KNH znajdą się wyjątkowe wydarzenia specjalne. Zatem: nudo – precz, witajcie znakomite filmy.

Akademia Polskiego Filmu: nowe spojrzenie na współczesne kino | od 10 marca

Filmy, które ukształtowały kinematografię, zapomniane perły i wybitne dzieła największych mistrzów: oto filmowa uczta czekająca na wszystkich uczestników i uczestniczki Akademii Polskiego Filmu. W programie m.in.: Jestem bogiem Leszka Dawida, Rewers Borysa Lankosza, Dzień świra Marka Koterskiego czy Jestem mordercą Macieja Pieprzycy. Pierwsze zajęcia w nowym semestrze rozpoczną się 10 marca o godz. 17:00.

Mistrzowie Kina: Krzysztof Kieślowski | 10-14 marca

W 25. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego zapraszamy na przegląd poświęcony twórczości jednego z najważniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów. W ramach przeglądu pokażemy zarówno najgłośniejsze polskie fabuły Kieślowskiego (Przypadek), jak i mniej znane filmy dokumentalne z jego dorobku (Refren). 

Przypadek reż. Krzysztof Kieślowski

Zabij to i wyjedź z tego miasta:pokaz i spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim | 13 marca

Zabij to i wyjedź z miasta

W drugą sobotę marca o godz. 18:30 zapraszamy na specjalny pokaz filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta, połączony ze spotkaniem z jego autorem, artystą większym niż życie – Mariuszem Wilczyńskim – określonym przez „The New York Times” jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.

Transmisje oper, spektakli i prezentacja sztuki na ekranie | od 14 marca

Frankenstein Nationational Theatre

W marcu powrócą także popularne pokazy spektakli z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, National Theatre w Londynie, Bolshoi Ballet w Moskwie oraz prezentacje sztuki w ramach cyklu Art Beats. W programie m.in. Caravaggio. Dusza i krew, spektakl Frankenstein, balet Śpiąca królewna oraz opery Rigoletto i Madame Butterfly.

Najlepsze z Najgorszych: Upiory | 24 marca

Stranger Things z upiornie niskim budżetem, nadrabiające jednak fantazją i brawurą fenomenalnej reżyserki – Eugenie Joseph. W ramach marcowego spotkania z filmami tak tragicznie złymi, że aż pięknymi, Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje kultowe Upiory z 1986 roku.

Upiory

Między słowami: filmowe spotkania psychoanalityczne | od 25 marca

Kino ma prawdziwą moc terapeutyczną. Wspólnie z Oddziałem Dolnośląsko- Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu Między słowami – serię pokazów wyjątkowych filmów, połączonych ze spotkaniami z praktykami psychoanalizy. W programie najnowszej odsłony cyklu przyjrzymy się bliżej czterem filmom: Parasite, Fudze, Niedosytowi i Babyteeth.

W marcowym programie pojawi się także przegląd TOP 10 najciekawszych polskich filmów ostatniej dekady, do repertuaru wrócą także Nowe Horyzonty dla Seniora. Szczegóły wkrótce!

www.kinonh.pl

Scroll to Top