Nowy album piosenek Krzysztofa Krawczyka

Album „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” już we wrześniu

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to muzyczny hołd dla niekwestionowanej ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Na półki sklepowe i do serwisów streamingowych trafi już 30 września.

Zamów płytę w przedsprzedaży: https://SMP.lnk.to/TributeToKrawczyk

Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas tegorocznej letniej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów a publiczność tęskni za Krawczykiem. Tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak „Chciałem by攄Mój Przyjacielu”„Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.

Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Mamy tutaj bogate aranżacje z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na kompozycje, które śmiało można uznać za nasze „dobro narodowe”. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób malują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną.

Podczas koncertów Męskiego Grania wystąpili: Maciej Maleńczuk, Artur Rojek, Błażej Król i Natalia Szroeder, Kacperczyk, Smolik, Piotr Zioła, Grubson, IGO, Miuosh, Skubas i Natalia Grosiak, WaluśKraksaKryzys, Maciej Musiałowski, Jarecki, Baasch, Marcelina oraz Jucho.

Na płycie znajdzie się większość z tych wykonań takich artystów jak IgoBłażej KrólNatalia SzroederArtur RojekMaciej MaleńczukGrubsonPiotr ZiołaBaaschJuchoMiuoshMarcelinaWaluśKraksaKryzysJarecki. Ten album to wyjątkowy powrót do kultowego repertuaru legendarnego artysty, który w nowej odsłonie wydobywa z niego jego uniwersalny wydźwięk i przesłanie.W przedsprzedaży dostępny jest również specjalny box dla fanów Krzysztofa Krawczyka, w skład którego wchodzą:
– płyta CD,
– koszulka w kolaboracji z Prosto,
– naklejki,
– plakat,
– 3 pocztówki,
– karty do gry.

Koszulki są również dostępne na stronie Prosto.

Zapraszamy w tę na nowo odkrytą i sentymentalną podróż!

Projekt okładki płyty bazuje na muralu autorstwa Bruna Neuhamera, który powstał w Opolu w ramach trasy Muzycznych Murali.

Scroll to Top