Opole zaprasza na koncert

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprasza na koncert.

Głównym motywem koncertu jest obecność muzyki w przestrzeni miejskiej, jej społeczno-kulturowy charakter. Muzyka i miasto niezmiennie się przenikające, nadają rytm ważnych dla nas chwilom, budują wspomnienia, poczucie przynależności, ale również niejednokrotnie osamotnienia. Miasto w muzyce traktowane jako przestrzeń, która wzmacnia, buduje, ale również stwarza trudności, niezmiennie inspiruje twórców.
Piosenki, których rdzeniem w warstwie lirycznej jest miasto, nie tylko potrafią oddać jego duszę, ale na zawsze pozostać w pamięci odbiorców. Miejskie legendy niejednokrotnie współtworzy muzyka, nadaje miejscom tożsamość, ugruntowuje ich znaczenie.

Dyrektorem artystycznym koncertu jest Andrzej Smolik – muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Znane piosenki, w których miasto gra główną rolę, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Smolika wykonają topowi artyści polskiej sceny alternatywnej; Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolsky, Julia Marcel, Baasch. Kev Fox. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Aleksander Orłowski, Krzysztof Pożarowski, Michał Gołąbek oraz sekcja dęta pod kierownictwem Łukasza Korybalskiego.

Koncert w sferze wizualnej dopełni scenografia i wizualizacje stworzone przez Tomasza Kuczmę – artystę wizualnego, autora okładek albumów muzycznych m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Przybysz, Mery Spolsky i wielu innych.
https://bilety.ncpp.opole.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?ter_id=21587&ter_idt=28e7502211e23bdcf42382cb48012633

Scroll to Top