Jezioro Łabędzie – przełożone

Serdecznie zapraszamy na spektakle Jeziora Łabędziego w wykonaniu znakomitego Rosyjskiego Klasycznego Baletu Moskwy! Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy – Jezioro Łabędzie bilety już w sprzedaży.

Polscy widzowie zobaczą Jezioro Łabędzie w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Spektakl to wspaniałe widowisko, bajeczne kostiumy, zjawiskowa scenografia, porywająca muzyka Czajkowskiego i genialny taniec 40 tancerzy baletowych!

Czas trwania spektaklu: 2h 30 min. z przerwą (2 akty, 4 sceny)

Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy
Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najbardziej zapracowanych zespołów baletowych, który w ciągu roku zalicza ponad 300 przedstawień! Moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. W skład kolektywu wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych i zasłużeni mistrzowie tańca.

Grupa jest entuzjastycznie przyjmowana nie tylko w Rosji, ale też w innych zakątkach świata – m.in. w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech czy Finlandii.

Kierownikiem baletu jest zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabaleriną jest Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.

W składzie zespołu, wśród znakomitych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich. Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerze – absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Balet Jezioro Łabędzie
Jezioro Łabędzie to ponadczasowa baletowa klasyka, jedyny w swoim rodzaju utwór, który nigdy się nie nudzi. Wysublimowana muzyka idealnie współgra tu z tanecznym widowiskiem.

Historia dziewczyny zaczarowanej w łabędzia przez złego czarnoksiężnika jest wszystkim doskonale znana z dzieciństwa. Motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów w różnych dziedzinach sztuki.

Dla odwiedzających / Kalendarz imprez

WYDARZENIE PRZEŁOŻONE / JEZIORO ŁABĘDZIE

<< POWRÓT DO KALENDARZA WYDARZEŃ

Komunikat organizatora ws. zmiany daty koncertu:

Szanowni Państwo,

decyzją premiera RP z dnia 10.03.2020 r. zostały odwołane wszystkie imprezy masowe na czas nieokreślony.
Z powodu tego z przykrością informujemy o przeniesieniu trasy koncertowej Rosyjskiego Klasycznego Baletu Moskwy na październik 2020 r.

Kupione bilety zachowują ważność. Po ustaleniu nowych terminów niezwłocznie poinformujemy o nowych datach wydarzenia. Prosimy o zrozumienie i zapraszamy na Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy w październiku.

<< POWRÓT DO KALENDARZA WYDARZEŃ

Scroll to Top