Teatr Polski – Błękitny Pies

Teatr Polski wszedł w doskonałym stylu w nowy sezon. Prapremiera “Błękitny Pies” okazała się hitem !!! Ta mądra, kolorowa, roztańczona i rozśpiewana historia dla całej rodziny została zagrana i zaśpiewana brawurowo .

W rolę Błękitnego Psa wcielił się Dariusz Bereski, który zaskarbił sobie sympatię młodej publiczności, ich mam i babć. W tej roli tańczy, śpiewa i opowiada dzieciom ciekawe historie. Brawurowo rolę Babci; Lokomotywy i Skorkowej zagrała Monika Bolly. To familijne przedstawienie muzyczne pokazuje historię czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności.

Spektakl adresowany jest do młodego odbiorcy, ale jego przesłanie ma bardzo uniwersalny charakter. Widza nie chcemy oszukać i nie oszukamy, zwłaszcza dzieci, które błyskawicznie wyczują fałsz. Aktorzy nie udają dzieci, tylko mają spróbować wejść w ich psychikę i postarać się przeżyć wszystko naprawdę – te rozterki, te emocje, te problemy i ten ból – mówi reżyserka spektaklu – Agata Skowrońska. – To przedstawienie ma dawać radość i nadzieję. Widać w tym spektaklu czujne oko Jana Szurmieja, dyrektora artystycznego Teatru Polskiego, którego “Xięgi Schulza” oczarowały publiczność muzyką i scenami tanecznymi.

Warto wybrać się na “Błękitnego Psa” całą rodziną. To mądry, kolorowy, rozśpiewany spektakl. I ta nieskazitelna dykcja u aktorów !!! Jak ja tęskniłam za teatrem. I nieważne czy dla dorosłych czy dla dzieci. Za dobrym teatrem. A ten na pewno taki jest .

Tekst: Maria Magdalena Nawrot, zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top