“Wrock for Freedom – Dzień Niepodległości”

“Wrock for Freedom – Dzień Niepodległości” pod takim tytułem we Wrocławskiej Hali Ludowej przez dwa dni obywały się koncerty.

Galeria, kliknij w obrazek >

10 listopada, w wigilię 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, we wrocławskiej Hali Stulecia zagrały zespoły: BITAMINA, WAGLEWSKI/FISZ/EMADE, LAO CHE
czy THE DUMPLINGS. Publiczność kilku pokoleń zaśpiewała wspólnie ich największe przeboje ale również utwory które dopiero pojawią się na płytach.

Drugi Dzień 11 listopada to koncert zespołu exMannam i Beaty Kozidrak z zespołem Bajm.

Okazji do wspólnego śpiewania nie zabrakło już od występu zespołu exMAANAM, w skład którego wchodzą muzycy legendarnego Maanamu oraz nowa wokalistka, Karolina Gibki. Przy piosenkach „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Kocham cię, kochanie moje” czy „Krakowski spleen” można było poczuć moc i powspominać nieodżałowaną Korę Jackowską . Następnie na scenie pojawiła się ona Beata Kozidrak z zespołem Bajm która od pierwszych taktów swoich przebojów których cała masa pojawiła się tego wieczoru porwała publiczność do zabawy. Wraz z wokalistką można było zaśpiewać m.in„Jezioro szczęścia” , „Biała armia”.Podczas utworu „Nie ma wody na pustyni” po raz pierwszy tego wieczoru wokalistka zeszła ze sceny aby się przebrać a piosenkę zaśpiewały dziewczyny z chórku. Koncert trwał dalej a Beata zabawiała publiczność nie tylko piosenkami ale również dowcipnym dialogiem.Koncert trwał blisko dwie godziny a na bis pojawił się utwór bez którego nie może się odbyć koncert Bajmu „Józek, nie daruję Ci tej nocy” na zakończenie po raz drugi wykonany został utwór “Co mi panie dasz” choć w innej wersji niż wcześniej. Podczas koncertu Kozidrak wspominała że pracuje nad nowym materiałem ale również szykuje nową trasę koncertową w bardziej rockowym wydaniu, obiecała przy tym że na trasie znajdzie się oczywiście Wrocław. Więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Warto również zaprosić na 3Majówkę i inne koncerty organizowane przez firmę Wrockfest bo to znak jakości, który gwarantuje we Wrocławiu dobrą muzykę .Na pewno kolejna okazja nadarzy się już 16 listopada bo w Hali Ludowej czeka na nas koncert grupy która szykuję się do zakończenia kariery a chodzi o zespół Perfect. Zapraszamy już o godzinie 19.00.

Scroll to Top