Wygraj bilety na 3 -Majówkę

01.05.2017 Wroclaw . Gitarowy rekord Guinnessa na Wroclawskim Ryku . Zdjecia z gory . fot . Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta

Szukaj krasnoludków z gitarami i wygraj bilety na 3-Majówkę. Gitarowy Weekend na miesiąc przed 20. Gitarowym Rekordem Świata!

20. edycja Gitarowego Rekordu Świata już za miesiąc. Odliczanie czas zacząć. W związku z tym organizatorzy zapraszają na Gitarowy Weekend (1-3 kwietnia) we Wrocławiu. W programie m.in. koncerty z największymi przebojami muzyki gitarowej, przegląd najpiękniejszych piosenek z filmowych bajek Walta Disneya i otwarty casting na gwiazdę Gitarowego Rekordu. Gitary otrzymają także wrocławskie krasnoludki.

Przygotowania do największego święta gitarowego idą pełną parą – 1 maja tysiące gitarzystów po raz 20. spotka się na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Zanim jednak do tego dojdzie, na miesiąc przed Rekordem, organizatorzy zapraszają na Gitarowy Weekend.

Szukaj krasnoludków z gitarami i wygraj bilety na 3-Majówkę

W dniach 1-3 kwietnia wrocławskie krasnoludki dostaną gitary, aby poćwiczyć przed 1 maja. To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych symboli miasta. Wśród osób, które prześlą zdjęcie krasnoludka z gitarą na adres: promo@heyjoe.pl i umieszczą je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #gitarowyrekord i oznaczeniem @gitarowyrekord, zostaną rozlosowane bilety na koncert „Mam tę moc!” oraz na festiwal 3-Majówka 2022.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hity rocka, otwarty casting i piosenki z bajek Disneya w Starym Klasztorze

Gitarowy Weekend rozpocznie się już w piątek, 1 kwietnia, koncertem „Gitarowy Wehikuł Czasu”. W Starym Klasztorze gwiazdy wrocławskiej gitary zagrają najważniejsze utwory z bogatej historii polskiego rocka. Sobota, 2 kwietnia, to dzień młodych talentów. Każdy, kto marzy o byciu gwiazdą gitary, może przyjść na gitarowy casting. Otwarte przesłuchania odbędą się o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Organizatorzy zachęcają do kibicowania kandydatom i kandydatkom – wstęp na przesłuchania jest wolny. Około godz. 20.00 rozpocznie się Gitarowe Jam Session, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki castingu, a laureaci zaproszeni do wspólnego jamowania. Zgłoszenia do castingu przyjmowane są do 30 marca na adres: gramy@heyjoe.pl. Szczegóły na www.heyjoe.pl.

Na niedzielę, 3 kwietnia, zaplanowany jest koncert „Mam tę moc –piosenki z bajek Disneya”,czyli przegląd najpiękniejszych piosenek z filmowych bajek Walta Disneya uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa. To propozycja dla całych rodzin.Na finał koncertu na scenę zaprosimy dzieci z gitarami lub innymi instrumentami oraz te najciekawiej przebrane i razem zaśpiewamy ponadczasową „Pszczółkę Maję” – mówi Paula Szewczyk z Gitarowego Rekordu Świata. – Po koncercie „Mam tę moc” zapraszamy na warsztaty gitarowe. Zupełnie za darmo nauczymy grać na gitarze, ukulele lub basie, zarówno dzieci, jak i dorosłych – dodaje. Lekcje gry na instrumentach strunowych przydadzą się, aby 1 maja wziąć udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku. Zwieńczeniem weekendu będą dwa koncerty – trio INDIALUCIA zaprezentuje oryginalne i egzotyczne połączenie muzyki hinduskiej i flamenco, a podczas „The best of MTV Unplugged” poświęconego kultowej serii MTV bez prądu usłyszymy m.in. największe przeboje Pearl Jam, Nirvany, Erica Claptona czy Stinga.

W sobotę i niedzielę od godz. 15.00 w Starym Klasztorze fotografowie robić będą profesjonalne pamiątkowe zdjęcia na ściankach Gitarowego Rekordu. W gitarowej strefie będzie można też otrzymać gadżety tegorocznej edycji imprezy.

Hey Joe” po raz 20.

Największym wydarzeniem jubileuszowej edycji Gitarowego Rekordu Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego będzie jedyny w Polsce występ Dire Straits Legacy – zespołu tworzonego przez członków oryginalnego składu Dire Straits. Aby wziąć udział w 20. odsłonie imprezy, wystarczy mieć gitarę i znać 5 podstawowych akordów: C G D A E. Do pobicia Gitarowego Rekordu Świata potrzeba w tym roku minimum 7424 instrumentów strunowych.

GITAROWY WEEKEND 1-3 KWIETNIA 2022 | PROGRAM

1 kwietnia (piątek)

godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

GITAROWY WEHIKUŁ CZASU – hity polskiego rocka

2 kwietnia (sobota)

godz. 17.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1

GITAROWY CASTING – zostań gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2022

Wstęp wolny

3 kwietnia (niedziela)

godz. 15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

MAM TĘ MOC! – PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA

godz. 16.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH

godz. 18.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1

INDIALUCIA – Flamenco& Orient

godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

The best of MTV Unplugged

Bilety na koncerty do kupienia przez www.staryklasztor.com.pl/bilety/ Szczegóły: www.heyjoe.pl

Scroll to Top