20 – milionowy pasażer wylądował we Wrocławiu

W środę 11 grudnia na lotnisku we Wrocławiu wylądował 20-milionowy pasażer Portu Lotniczego we Wrocławiu. Na wyjątkowego pasażera czekał przedstawiciel linii KLM oraz prezes zarządu Portu Lotniczego Wroclaw S.A. Dariusz Kuś.
Szczęśliwym pasażerem okazał się Jacek Jarowski z Opola. Przyjechał z Amsterdamu. Mówi, często lata do Holandii w związku z pracą:
„We wtorek lecę kolejny raz do Amsterdamu. Mieszkam pod Opolem, więc w zasięgu mam 3 lotniska: Wrocław, Kraków i Katowice. Nie ukrywam, że Wrocław jest to moje ulubione lotnisko ze względu na infrastrukturę i parking. Dzięki temu będę jeszcze częściej wybierał to lotnisko”.
Gratulacje pasażerowi złożył Dariusz Kuś prezes zarządu Portu Lotniczego Wroclaw S.A. , stwierdził również że jest szczęśliwy że od 2012 roku tylu ludzi skorzystało z usług lotniska:
„Na pierwszych 10 milionów pasażerów w nowym terminalu czekaliśmy 4 lata, na kolejnych 10 tylko 3 lata, więc można sobie dopowiedzieć, kiedy pojawi się 30-milionowy pasażer. Myślę że to będzie za 2-2,5 roku”
Oprócz tego, Prezes Dariusz Kuś pochwalił się projektem otwarcia nowych linii w przyszłym roku:
„Praktycznie będziemy mieli wkrótce największą w Polsce ofertę przelotów na Ukrainę. Myślę, że lotnisko rozwija się w dość fajny sposób i chcemy ten rozwój podtrzymać w przyszłym roku, czyli rozwijamy połączenia nisko kosztowe w atrakcyjne miejsca. Rozwijamy też nisko kosztowe połączenia w te miejsca , które są najczęściej odwiedzane. Od połowy marca-kwietnia zaczniemy latać na lotnisko w Oslo, które ma świetną bazę przesiadkową w dalszych podróżach do Skandynawii. Mamy także nie najgorszą ofertę nisko kosztowych połączeń do Stanów Zjednoczonych, generalnie do Ameryki Północnej, również do Kanady”.
Na 20-milionowego pasażera czekało honorowe powitanie oraz bilet na lot do Amsterdamu dla 2 osób.
Zdjęcia i tekst Алина Васильченко
Alina Vasylchenko – stażystka DTV24

Scroll to Top