Grand Press Photo 2020 w Sky Tower

Już po raz 15. spośród tysięcy zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej wyłoniono kilkaset najlepszych prac. W tegorocznej edycji zwyciężyło ujęcie lubelskiego dziennikarza, Jacka Szydłowskiego, przedstawiające pielęgniarkę odbywającą dyżur w dobie pandemii COVID-19. W dniach 28 września-11 października to i ponad 260 innych, wyróżnionych zdjęć będzie można obejrzeć w Sky Tower. To jedyne we Wrocławiu miejsce, w którym zagości wystawa Grand Press Photo 2020. Wstęp jest wolny.

Prestiżowa ekspozycja, która z początkiem jesieni pojawi się w Sky Tower, to dowód mistrzowskiej precyzji uczestników konkursu w utrwalaniu ulotnych momentów, emocji i gestów. Na Grand Press Photo 2020 składają się ujęcia z całego globu i niemal każdej dziedziny życia. To pojedyncze zdjęcia, fotoreportaże, projekty dokumentalne oraz propozycje przedstawicieli młodego pokolenia, które zwyciężyły w kategorii Young Poland.

Podczas wystawy Grand Press Photo 2020 w Sky Tower będzie można zobaczyć m.in.: słynne klatki ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Zakliczyna oraz corocznego zjazdu ortodoksyjnych Żydów z różnych zakątków świata do grobu cadyka Dawida Bidermana czy wreszcie portret 15-letniej Ormianki Ewy, wybudzonej z kilkumiesięcznej katatonii wynikającej z syndromu rezygnacji. Nie zabraknie również fotografii interpretujących różne oblicza pandemii COVID-19, na czele z intrygującą pracą laureata tegorocznego konkursu, Jacka Szydłowskiego, ukazującą służbę jednej z pielęgniarek lubelskiego szpitala w specjalnym namiocie, przeznaczonym do segregacji pacjentów. W tegorocznej edycji konkursu zostały także docenione prace trzech fotografów z Wrocławia – jedna w kategorii “Kultura i rozrywka”, dwie w kategorii “Sport”.

Ogromnie cieszę się, że po raz kolejny udostępniamy przestrzeń dla pokazania twórczości najlepszych fotoreporterów w kraju. Ponownie będziemy jedyną lokalizacją we Wrocławiu, w której pojawi się ta wyjątkowa ekspozycja. Co roku wystawa Grand Press Photo wzbudza niezwykłe emocje, zachwyca, zadziwia i wzrusza. Jesteśmy pewni, że zdjęcia, które zobaczą Państwo w Sky Tower, na długo pozostaną w pamięci. Gorąco zapraszamy do odwiedzin – zachęca Magdalena Wiewiór, Dyrektor Departamentu Marketingu Biznesu Komercyjnego w DEVELIA S.A.

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej to najbardziej prestiżowy plebiscyt dla profesjonalistów działających w szeroko pojętym zawodzie dziennikarza. Przewodniczącym jury każdego roku jest laureat World Press Photo, zatem w przyszłej edycji w roli sędziego i przewodniczącego komisji być może zobaczymy Jacka Szydłowskiego.

Wystawa Grand Press Photo 2020 będzie czynna w dniach 28 września-11 października na poziomie 0 (obok supermarketu Piotr i Paweł), w godzinach otwarcia obiektu.

Wstęp jest bezpłatny.

Scroll to Top