Miasto z piernika po raz trzeci w Kolejkowie

Kolejkowo otwiera Miasto z Piernika po raz trzeci!
Miasto z Piernika, jedyna taka wystawa na świecie, czeka na Państwa w Kolejkowie od 22 listopada 2023 do końca lutego 2024.
Miasto z Piernika robi wrażenie – to ponad 1600 kilogramów aromatycznego korzennego ciasta. W sercu tego słodkiego cudu znajduje się Wrocławski Ratusz, kościół, zoo, dom Baby Jagi, dworzec, młyn, piekarnia i setki piernikowych chatek. Świąteczny zapach jest rezultatem użycia aż 200 kilogramów miodu i 50 kilogramów aromatycznych przypraw
korzennych. Miasto jest zanurzone w słodkiej pierzynce z lukru wytworzonego z 421 jajek, 210 soczystych cytryn i 465 kilogramów cukru pudru. Ten przepis tworzy miasteczko o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych, które musisz zobaczyć na własne oczy!


– Historia wypiekania pierników w Polsce ma swój początek 7 lutego 1293 roku na Dolnym Śląsku. To najstarsza wzmianka o piernikach w Europie Środkowej. Dlatego każdy kęs piernika to kęs historii, która trwa od setek lat! – opowiada Mistrz Piernikarstwa Marcin Goetz ze Słodkiej Chatki.
To już trzecia edycja Miasta z Piernika we Wrocławiu! Każdego roku Kolejkowo buduje piernikową tradycję we Wrocławiu i powiększa wystawę o nowe elementy.

Miasto z Piernika to także baśniowe postaci stworzone z lśniącego cukru. W chatce na kurzej łapce mieszka Baba Jaga z kotem, a jej słodki domek chcą schrupać Jaś i Małgosia. Nieopodal Dziadek do Orzechów zerka na Baletnicę z pozytywki.
– Figurki zostały ręcznie wymodelowane z masy cukrowej.
Miasto z Piernika otwarte jest od 22 listopada. Rodzinne spędzenie czasu w otoczeniu aromatycznych pierników i choinek jest świetnym pomysłem na świąteczną wycieczkę. Kolejkowo jest czynne również w pierwszy i drugi dzień świąt, a Miasto z Piernika będzie otwarte do końca lutego i jego zwiedzanie odbywa się w ramach biletu do Kolejkowa. Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25
-krotnym pomniejszeniu.


Kolejkowo znajduje się w Sky Tower na I piętrze, przy ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 39 zł – normalny i 32 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Bilet umożliwia zwiedzenie obu wystaw Piernikowej i Kolejkowej / mat.prasowy/ fot.Mariusz Kunicki

Scroll to Top