Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w województwie dolnośląskim

Już 11 wrześniaświęto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Marszałek Województwa Dolnośląskiegojest patronem honorowym Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant. Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

W województwie dolnośląskim 11 września planowane są liczne wydarzenia w ramach Narodowego Dnia Sportu m.in.: dzień otwarty na przystani KW PEGAZ we Wrocławiu w godzinach 10:00-13:00, bilard i snooker w Klubie Snookera i Bilarda 14,70 w Gromadce od 10:00 do 14:00 czy turniej squasha organizowany przez Fitness Adacemy Strzegomska Wrocław w godzinach 10:00-15:00. W wydarzeniach może uczestniczyć każdy chętny, a udział jest bezpłatny. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Narodowy Dzień Sportu

11 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

Patronat medialny:

TVP Sport
Radio Eska
Women’s Health
Men’s Health
Wprost
Nasze Miasto
Asystent Trenera
Topgolf.pl
Joga-joga.pl
Polski Fitness
Leszczynskisport.pl
Telewizja FightTime
Sportowy Kwadrans
Sprinterzy.com
Wiadomości Wędkarskie

Patronat honorowy:

Polski Komitet Olimpijski
Polski Komitet Paraolimpijski
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Marszałek Województwa Lubuskiego
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Marszałek Województwa Małopolskiego
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego
Marszałek Województwa Podlaskiego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Marszałek Województwa Opolskiego
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek Województwa Śląskiego

Marszałek Województwa Lubelskiego
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Scroll to Top