Nasz Wrocław – zniżkowy karnet dla wrocławian

200 złotych na start do wykorzystania na bezpłatne wejścia m.in. do ZOO, Hydropolis czy Aquaparku. Zniżki w niemal 60 miejscach na terenie całego miasta. W ciągu roku z programu Nasz Wrocław skorzystało już ponad 50 tysięcy wrocławian. Z aplikacji mogą korzystać wszyscy rozliczający podatki we Wrocławiu. Założenie konta jest bezpłatne i trwa kilka chwil.

– Jak dotąd z programu skorzystało już ponad 53 tysięcy mieszkańców. Tylko od czerwca konto założyło około 7 tysięcy wrocławian – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta. – Z danych wynika jednak, że we Wrocławiu rozlicza się ponad 400 tysięcy osób. Każdy z nich już teraz może korzystać z darmowych wejść oraz zniżek w punktach partnerskich.

Po pobraniu aplikacji każdy mieszkaniec otrzymuje jednorazowe, darmowe wejścia do Aquaparku, Hydropolis, ZOO czy na mecz piłkarskiego Śląska. Za darmo można również wziąć udział w przejażdżce konnej na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Przykładowo – jeśli chcemy skorzystać z darmowego wejścia do ZOO, wystarczy powiedzieć o tym kasjerowi i mieć przy sobie dokument tożsamości. Z pakietu pięciu jednorazowych wejść można skorzystać w ciągu całego roku – do 17 listopada 2020 r. Następnie pojawi się nowy pakiet wejściówek.

Nie tylko bezpłatne wejścia

Tylko w tym roku program oferuje zniżki w kilkudziesięciu miejscach we Wrocławiu – to m.in. klubokawiarnie, placówki kultury, kina, ośrodki sportu i rekreacji, a od niedawna również ogród japoński. Odwiedzając wrocławskie atrakcje, dzięki karcie można zaoszczędzić rocznie nawet kolejne 400 złotych. Lista partnerów regularnie się zwiększa. W lipcu do programu Nasz Wrocław dołączyła restauracja Hard Rock Cafe. Jeszcze w tym roku pojawi się kolejnych 10 partnerów.

Nasz Wrocław receptą na wakacyjną nudę

– Zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w mieście i korzystania z atrakcji – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. – Wystarczy pobrać aplikację Nasz Wrocław na smartfona i uzupełnić dane. To między innymi numer telefonu i PESEL. Rejestracja zajmuje kilka minut. Konto założymy stojąc nawet w kolejce do kasy biletowej atrakcji, z której bezpłatnie chcemy skorzystać.

Co prawda 5 darmowych wejść jest dedykowanych pełnoletnim, ale z Naszego Wrocławia mogą również korzystać dzieci i nastolatkowie. Jako użytkownik można założyć konto swojemu dziecku, które skończyło 13 lat. Dzięki temu będzie mogło samo korzystać ze zniżek u partnerów programu. W przypadku osób starszych, które nie korzystają z internetu, istnieje możliwość wyrobienia karty Nasz Wrocław. Wystarczy zgłosić się do Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41. Dzięki temu oszczędzimy m.in. na wizytach we wrocławskim ZOO, które w 2020 roku jest najchętniej odwiedzaną atrakcją w ramach programu.

– Tylko w trwającym roku, dzięki karcie Nasz Wrocław, ZOO bezpłatnie odwiedziło siedem tysięcy osób – zaznacza Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław. – W przypadku kolejnych wejść w ciągu roku – drugiego czy trzeciego – dorosły może liczyć na 40% zniżki na bilet jednorazowy. Nasz Wrocław to także 10% zniżki na kartę roczną.

Mniej za bilety komunikacji miejskiej

Jeśli na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zostanie uchwalony nowy cennik biletów komunikacji miejskiej, program Nasz Wrocław będzie miał dodatkowy atut. Dla posiadaczy konta w aplikacji nie wzrosną ceny biletów okresowych. Kupując bilet miesięczny na wszystkie linie, będzie można dzięki temu zaoszczędzić 20 złotych. W przypadku biletu 365-dniowego na wszystkie linie, to oszczędność w wysokości 250 złotych.

– Chcemy, aby mieszkańcy rozliczający PIT we Wrocławiu mogli korzystać z dodatkowych benefitów – zaznacza Marcin Urban. – Co roku zachęcamy mieszkańców Wrocławia, by rozliczali swoje zeznanie w miejscu zamieszkania. Nie trzeba przy tym zmieniać adresu zameldowania.

Scroll to Top