W Sky Tower znów można podziwiać egzotyczne pająki i skorpiony

Jedna z największych wystaw stawonogów w Europie ponownie otworzyła się dla zwiedzających. Od 12 lutego w Sky Tower można podziwiać kilkadziesiąt skorpionów i pająków z całego świata, a niektóre ptaszniki nawet… wziąć do ręki! Ekspozycji towarzyszą materiały edukacyjne oraz spektakularne rzeźby, instalacje i mural, wykonane przez lokalnych twórców.

Wystawa pająków i skorpionów w Sky Tower została zainaugurowana w październiku ubiegłego roku i od początku zyskała ogromną popularność. Teraz, po kilkumiesięcznej przerwie związanej z ograniczeniami dla branży kulturalnej, powróciła, by zachwycać miłośników egzotyki i przygody. Od piątku, 12 lutego, fachowi przewodnicy ponownie rozprawiają się z panującymi mitami na temat stawonogów, odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania, a o każdej pełnej godzinie prowadzą dodatkowe prelekcje.Jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? Dlaczego „czarna wdowa” ma tak dwuznaczną opinię? Czym są pandinus imperator i theraphosa blondi? Czy skorpiony faktycznie świecą w UV? Tych i wielu innych interesujących rzeczy można dowiedzieć od ekspertów w Sky Tower! Przypomnijmy, że żywa ekspozycja zawiera m.in. ptaszniki, afrykańskie wije, rzadkie skorpiony czy skolopendry.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi klienci ponownie mogą odwiedzać jedyną w swoim rodzaju wystawę pająków i skorpionów. Jesteśmy pewni, że dla wszystkich, bez względu na wiek, udział w wydarzeniu będzie fascynującą przygodą – pełną merytorycznej wiedzy, niezapomnianych przeżyć, ale też doznań artystycznych – zachęca Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower. – Uczestników wydarzenia wita gigantyczny, trzymetrowy przedstawiciel gromady pajęczaków. Wystawę uzupełniają również wspaniałe rzeźby i instalacje w formie pajęczyn, wykonane przez Rolanda Grabkowskiego, Mateusza Bąka oraz Piotra Saula, a także mural o pow. prawie 50 m kw., którego autorkami są Malwina Gaj i Wiktoria Dynowska – tłumaczy.

Edukacyjna wystawa znajduje się na poziomie +1 Sky Tower. Jest czynna codziennie, do 31 marca, w godzinach 10:00-20:00. Organizator zadbał o zachowanie najwyższego reżimu sanitarnego. Uczestnicy zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem. Bilety można kupić w lokalu oraz online: https://www.wystawapajakow.pl.

Scroll to Top