Spacer śladami Hochbergów

W najbliższą niedzielę 25 czerwca Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na spacer, podczas którego uczestnicy cofną się w czasie i spotkają się z przedstawicielami rodziny Hochbergów. Z okazji Roku Księżnej Daisy odbędzie spacer historyczny po wałbrzyskim śródmieściu i górniczymi wątkami rodziny w tle. Początek wycieczki o godzinie 10:00 przy kawiarni Sztygarówka.

Żadną tajemnicą nie jest, że rodzina Hochbergów, do której przez lata należał Zamek Książ związana była z kopalniami węgla kamiennego, które znajdowały się na terenie dzisiejszego Wałbrzycha. To właśnie z działalnością tego rodu należy łączyć rozwój i dzieje Wałbrzycha. Z okazji Roku Księżnej Daisy, jaki obchodzimy w tym roku, Stara Kopalnia przygotowała specjalną trasę zwiedzania z przewodnikiem po centrum miasta. W trasę po historycznym Wałbrzychu, szukając powiązań z Hochbergami zabierze Państwa … teść księżnej Daisy – Jan Henryk XI i jej wierna pokojówka Dolly. W rolę Jana Henryka, wcieli się przewodnik po Starej Kopalni, a jednocześnie przewodnik Sudecki Jacek, a w roli Dolly zobaczymy przewodniczkę Zamku Książ – Jolantę. Para przewodników przeniesie Was aż w 4 godzinną podróż w czasie, spacerem ze Starej Kopalni po wałbrzyskim śródmieściu. Zobaczycie i usłyszycie Państwo o najciekawszych miejscach związanych z działalnością i życiem rodziny Hochbergów.

To będzie jedyna taka trasa. Czy warto? Nie warto nawet pytać. Udział w spacerze historycznym jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod meilem: zwiedzanie@starakopalnia.pl.

Początek niedzielnej wycieczki o godzinie 10:00 pod Kawiarnią Sztygarówka. Warto zabrać ze sobą wygodne buty i wyruszyć z nimi na szlak.

Bardzo gorąco polecamy.

Scroll to Top