„Lazarus” w Capitolu

Lazarus” po raz pierwszy w Polsce: w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu Jan Klata reżyseruje słynny musical Davida Bowiego

David Bowie & Enda Walsh

LAZARUS

spektakl zainspirowany powieścią THE MAN WHO FELL TO EARTH Waltera Tevisa

w ramach porozumienia z Robert Fox i Jones / Tintoretto Entertainment i The New York Theatre Workshop

Polska prapremiera 26 września 2020 na Dużej Scenie

„Lazarus”, ostatnie dzieło wielkiego muzyka, zrealizowane w 2015 roku, to „hołd dla giganta popkultury”, pisali po nowojorskiej premierze krytycy.

Do dzisiaj wystawiono „Lazarusa” przy rekordowych frekwencjach w m.in. w Londynie, Wiedniu i Hamburgu, planowane są kolejne produkcje.

W Capitolu wystawimy polską prapremierę musicalu. W spektaklu zabrzmią największe przeboje Davida Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Ashes to Ashes, i kilkanaście innych utworów – nowych albo na nowo zaaranżowanych przez Bowiego na potrzeby tego musicalu.

Scenariusz Endy Walsha to sequel powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („The Man Who Fell to Earth”) i filmu z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę.

Film i książka opowiadają o przedstawicielach obcej cywilizacji, którzy szukają na Ziemi nowego miejsca do życia z powodu suszy, pustoszącej ich macierzystą planetę. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów, aby umożliwić transport wody na swoją planetę. Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm. Nie będzie mógł wykonać zadania, z którym przyleciał na Ziemię. „Lazarus” opowiada dalsze losy Newtona.

W roli głównej wystąpi gościnnie Marcin Czarnik (TR Warszawa), obok niego w obsadzie artyści Capitolu: Justyna Antoniak, Klaudia Waszak, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Alicja Kalinowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Justyna Woźniak, Adrian Kąca, Artur Caturian, Albert Pyśk oraz Cezary Studniak.

Lazarus” miał swoją off-broadwayowską premierę w The New York Theatre Workshop 7 grudnia 2015

Jim Nicola, Dyrektor Artystyczny, Jeremy Blocker, Dyrektor Naczelny

Realizatorzy

David Bowie & Enda Walsh

spektakl zainspirowany powieścią THE MAN WHO FELL TO EARTH Waltera Tevisa

w ramach porozumienia z Robert Fox i Jones / Tintoretto Entertainment i the New York Theatre Workshop

Tłumaczenie: Michał Juzoń

Reżyseria: Jan Klata

Scroll to Top