Relacja z WOŚP- materiał własny DTV24

Po raz kolejny redakcja DTV24 otrzymała akredytację na konferencję prasową poprzedzającą finał WOŚP oraz na koncerty finałowe.

Kolejny 29.Finał WOŚP wystartował w sobotni wieczór. Przed finałową niedzielą w warszawskim studiu które znajduje się na placu Defilad zagrali Piotr Bukartyk oraz Krzysztof Zalewski. Wejście do tego miejsca w tym roku ze względu na panujące obostrzenia nie jest proste. Po pierwsze nie ma tradycyjnej publiczności a wszystko obywa się w sztywno określonych zasadach sanitarnych. Każdy wchodzący poddawany jest obowiązkowemu pomiarowi temperatury, musi zdezynfekować ręce ale również wypełnić ankietę oraz poddać się szybkiemu testowi na obecność koronawirusa. Tylko negatywny test (czarna opaska na ręce) upoważnia do wejścia dalej i ważna jest przez kolejne 48 godzin. Dalej znajduje się sala, w której można skorzystać z toalet, make-upu, coś zjeść czy zrobić zakupy w Siema Shopie.

Również w tej sali znajduje się specjalne Centrum Prasowe, gdzie akredytowane redakcje mogą przygotować materiały z finału i wypuścić je w świat, jest też miejsce gdzie odbędzie się pierwszy turniej w grze planszowej Pol’and’Rock. Następnie wchodzi się do studia głównego gdzie na dwóch scenach w trakcie niedzielnych transmisji pojawi się duża ilość muzyków, którzy nakręcą nas fantastycznie w trakcie niedzielnego finału. Sobotni wieczór pokazał, że ten finał który właśnie się rozpoczął ,będzie nie mniej gorący niż poprzednie. Jurek Owsiak w trakcie wieczornych wejść pokazywał rzeczy, które są dostępne na aukcjach allegro, tu licytowany jest m.in pomnik Piotra Skrzyneckiego czy krasnal podarowany przez miasto Wrocław. Zachęcał do zakupu gadżetów finałowych ale też podawał kwotę pieniędzy która jest już deklarowana a zmieniała się ona w trakcie transmisji kilkukrotnie. Artyści którzy pojawili się na przed finałowej rozgrzewce podkreślali że bardzo się cieszą z występów choć dla wąskiego grona osób ale że w ogóle jest taka możliwość. Występ Krzysztofa Zalewskiego to prawdziwa petarda energetyczna ,więc zarówno ekipa techniczna, pokojowy patrol, zaproszeni goście czy dziennikarze wraz z wokalistą zaśpiewali jego utwory dobrze się przy tym bawiąc. Następnie wystartowała wieczorna transmisja gdzie Edgar i Kamil Szwarbuła opowiadali różne historie i prezentowali dużo muzyki. W tym roku macie okazję obejrzeć najdłuższą transmisję, która potrwa 27 godzin. Warto również wspomnieć ,że przed studiem stoi specjalna konstrukcja która kształtem przypomina puszkę a wyświetlane na niej informacje są pomocne np. we wpłacie pieniędzy na cele 29.Finału Wośp. Niedziela to koncerty ale również zbiórka warto więc wspomóc wolontariuszy jakimś pieniążkiem ale również dobrym słowem czy nawet kubkiem gorącej herbaty.

Tekst Andrzej Hryma foto Mariusz i Krzysztof Kunicki 

Scroll to Top