ZAPRASZAMY DO DCF – 6 do 11 czerwca 2020

https://www.youtube.com/watch?v=l0lyjINv31Q
Niewidzialny człowiek – reż.

Dolnośląskie Centrum Filmowe wznawia pracę wszystkich swoich kin. Po trzech miesiącach przerwy widzowie ponownie zasiądą w fotelach przed wielkim ekranem. Trwają intensywne prace przygotowawcze, które mają zapewnić gościom DCF-u poczucie bezpieczeństwa i komfort oglądania filmów.

Wszystkie kina należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego zostaną ponownie otwarte 6 czerwca. Od tego dnia, zgodnie z rozporządzeniem administracji rządowej, wycofane zostają restrykcje dotyczące branży kinowej. Konieczne będzie przestrzeganie wytycznych sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa widzów
i pracowników.

Obsługa kin będzie pracować w maseczkach albo przyłbicach, przy kasach staną przegrody, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą się stykać widzowie. Sale będą wypełniane maksymalnie do połowy, wietrzone po każdym seansie, widzowie będą mogli uczestniczyć w seansach w maseczkach, a wybór miejsca na widowni będzie się odbywał z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

6 czerwca ruszą wszystkie kina należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, a więc „DCF” we Wrocławiu, „Apollo” w Wałbrzychu, „Piast” w Legnicy, „Pionier” w Żarach, „Lot” w Jeleniej Górze i „Wawel’ w Lubaniu.

W pierwszym tygodniu DCF zaproponuje po dwa seanse dziennie we wszystkich kinach jednosalowych i po 6 seansów dziennie w DCF-ie we Wrocławiu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów higienicznych konieczne będą dłuższe przerwy między seansami.

Kina Dolnośląskiego Centrum Filmowego były zamknięte przez niemal 3 miesiące.
W tym czasie instytucja zaproponowała cały szereg działań online dla swoich widzów. DCF jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal filmowy online w czasie pandemii. Filmy pokazywane na Long Story Short Film Festiwal były oglądane ponad 21 tysięcy razy. Online dostępne były między innymi spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Młodzieżowego Klubu Filmowego, aktorskie czytania, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, filmowe spacery po Wrocławiu i wiele innych. Widzowie i znani wrocławianie dzielili się na łamach DCF-u swoimi kinowymi wspomnieniami.

W skrócie:

WYDARZENIA:

  • Tydzień filmowego szaleństwa z Davidem Lynchem

Od 6 do 10 czerwca zapraszamy na pokazy najlepszych filmów Davida Lyncha – niekwestionowanego mistrza postmodernizmu. Jego filmy zawsze budziły skraje opinie, od płomiennych zachwytów po oskarżenia o hochsztaplerstwo. Niemniej jednak zapisał się na kartach kina jako jeden z najoryginalniejszych reżyserów końca XX wieku.

Bilety: 16 zł

  • #tuiteraz” – pokaz przedpremierowy

Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei.

6 czerwca| godz. 17:30 | Bilety: 22 zł

  • Zdrajca” – pokaz przedpremierowy

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku “Ojca chrzestnego” na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń.

6 czerwca| godz. 19:00 | Bilety: 22 zł

  • Sala samobójców. Hejter” – ponownie na ekranie

Hejter wraca na ekrany. Najnowszy film Jana Komasy w kinie DCF od 6 czerwca.

PREMIERY:

Scroll to Top