Bezpłatna mammografia dla kobiet z Dolnego Śląska

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa dolnośląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W styczniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa dolnośląskiego, między innymi w Oleśnicy, Świdnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Kamienna Góra, Lubań, Oleśnica, Oława, Polkowice, Świdnica, Wałbrzych, Wrocław oraz Ząbkowice Śląskie – to miasta, w których już w styczniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych.

Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2020 r. ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Od marca do grudnia mobilne punkty do badań zaparkowały w ponad 1000 lokalizacjach w kraju, a w styczniu pojawią się w kolejnych blisko stu trzydziestu punktach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

 • Kamienna Góra – 28.01, parking Kaufland przy ul. Papieża Jana Pawła II 10B – LUX MED
 • Oleśnica – 21.01, parking Kaufland przy ul. Wspólnej 1 – LUX MED
 • Oława – 19.01, parking Kaufland przy ul. Iwaszkiewicza 4 – LUX MED
 • Świdnica – 26.01, parking Kaufland przy ul. Ceglanej 2 – LUX MED
 • Wałbrzych – 28.01, parking Kaufland przy ul. Długiej 4B – LUX MED
 • Wrocław – 26.01, parking Kaufland przy ul. Legnickiej 62A – LUX MED
 • Wrocław II – 21.01, parking Kaufland przy ul. Bardzkiej 1 a – LUX MED
 • Wrocław III – 20.01, parking Kaufland przy ul. Sieradzkiej 7 – LUX MED
 • Wrocław IV – 24.01, parking Kaufland przy ul. Jana Długosza 74 – LUX MED
 • Wrocław V – 25.01, parking Kaufland przy ul. Długiej 37/47 – LUX MED
 • Ząbkowice Śląskie – 26.01, parking Kaufland przy ul. Legnickiej 25 – LUX MED
 • Lubań – 7.01, parking Kaufland przy ul. Kopernika 30 a – Geneva Trust
 • Polkowice – 3.01, parking Kaufland przy ul. Hubala 1 – Geneva Trust
 • Ząbkowice Śląskie – 13.01, parking Kaufland przy ul. Legnickiej 25 – Geneva Trust
Scroll to Top